MARKIZY

Markizy to typ zadaszenia stosowany często do zacieniania tarasów ale nierzadko używa się ich w wielu innych miejscach, takich jak: balkony, witryny sklepów, zewnętrzne ogródki kawiarni, przydomowe ogrody czy zwykłe okna. W większości typów markiz można sterować ich długością wysunięcia, a w niektółrych nawet kątem nachylenia. Głównym zastosowaniem markiz wydaje się ochrona przed zbytnim nasłonecznieniem ale często stosuje się je jak element dekorujący fasadę budynku, kawiarni, sklepu nadający nieruchomosci odpowiedni szyk i zachecający do dokonania zakupółw lub odwiedzenia danego miejsca.

Wyróżnia się kilka typów markiz. Markizy tarasowe służą do ochrony tarasów przed deszczem i słońcem i są najczęściej spotykane. Markizy balkonowe montowane są głółwnie w celu ochrony przed słońcem i deszczem balkonółw w naszych mieszkaniach. Markizy fasadowe to markizy, które montuje sie nad oknami i wytrynami sklepu, służą głółwnie do ochrony przed światłem, stanowią również element dekoracyjny. Podtypem markiz fasadowych są markizy koszowe, ich nazwa związana jest z charakterystycznym kształtem odwrółconego kosza.

Markizy w zależności od typu mogą mieć stałą lub regulowaną powierzchnie, któłrą chronią przed słońcem i deszczem. W niektółrych można regulowaną tylko długość wysunięcia lub tylko kąt nachylenia, a w niektółrych regulacji podlegaja jedno i drugie. Sterowanie może odbywają się ręcznie lub elektrycznie za pomocą napędu z silnikiem. W przypadku automatyki możliwe jest użycie zamontowanego na stałe panelu lub zdalnego pilota. Niektółre modele wyposażone są w specjalny system, który przy silnym wietrze sam składa markizę w celu ochrony jej konstrukcji. Zaawansowane systemy automatyki mogą, w zależności od pogody (opady deszczu, nasłonecznienie), same składać i rozkładać markizę.

There are 8 products.

Showing 1-8 of 8 item(s)

Active filters