MARKIZY

Markizy to typ zadaszenia stosowany często do zacieniania tarasów ale nierzadko używa się ich w wielu innych miejscach, takich jak: balkony, witryny sklepów, zewnętrzne ogródki kawiarni, przydomowe ogrody czy zwykłe okna. W większości typów markiz można sterować ich długością wysunięcia, a w niektółrych nawet kątem nachylenia. Głównym zastosowaniem markiz wydaje się ochrona przed zbytnim nasłonecznieniem ale często stosuje się je jak element dekorujący fasadę budynku, kawiarni, sklepu nadający nieruchomosci odpowiedni szyk i zachecający do dokonania zakupółw lub odwiedzenia danego miejsca.

Wyróżnia się kilka typów markiz. Markizy tarasowe służą do ochrony tarasów przed deszczem i słońcem i są najczęściej spotykane. Markizy balkonowe montowane są głółwnie w celu ochrony przed słońcem i deszczem balkonółw w naszych mieszkaniach. Markizy fasadowe to markizy, które montuje sie nad oknami i wytrynami sklepu, służą głółwnie do ochrony przed światłem, stanowią również element dekoracyjny. Podtypem markiz fasadowych są markizy koszowe, ich nazwa związana jest z charakterystycznym kształtem odwrółconego kosza.

Markizy w zależności od typu mogą mieć stałą lub regulowaną powierzchnie, któłrą chronią przed słońcem i deszczem. W niektółrych można regulowaną tylko długość wysunięcia lub tylko kąt nachylenia, a w niektółrych regulacji podlegaja jedno i drugie. Sterowanie może odbywają się ręcznie lub elektrycznie za pomocą napędu z silnikiem. W przypadku automatyki możliwe jest użycie zamontowanego na stałe panelu lub zdalnego pilota. Niektółre modele wyposażone są w specjalny system, który przy silnym wietrze sam składa markizę w celu ochrony jej konstrukcji. Zaawansowane systemy automatyki mogą, w zależności od pogody (opady deszczu, nasłonecznienie), same składać i rozkładać markizę.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Któż nie lubi odrobiny wakacyjnego klimatu? W dodatku zapewnionego w przydomowym ogródku. Efekt taki w okresie letnim może pomóc stworzyć markiza tarasowa. Cień przez nią rzucany w słoneczny i upalny dzień daje złudzenie wypoczynku w ciepłych, często odwiedzanych przez turystów, krajach. Mozemy się wtedy poczuć choć przez chwilę jak na wymażonych wakacjach, w dodatku nigdzie nie podróżując.

Ten typ markizy stworzy wakacyjno-urlopowy klimat także w ogródkach przylegających do restauracji czy barów. W ciepłe dni takie miejsca są znacznie częściej odwiedzane przez klientów niż ich odpowiedniki bez ogródka. Dużą zaletą takiej markizy jest to, że w zależności od potrzeb można ją składać i rozkładać.

Nie wszytkie markizy służą jako element ochrony przed słońcem i deszczem. Np. główną cechą markiz koszowych jest nadanie elewacji budynku oraz oknom lepszego wyglądu. Skuteczność zacieniania i ochrony przed opadami atmosferycznymi jest niewielka ale szyk jak markizy koszowe nadają elewacji zazwyczaj zwala z nóg. Jako że markizy te są często stosowane w sklepach, restauracjach, czy innych lokalach usługowych, bardzo często stanowią nośnik reklamy bądź logo firmy. Buduje to markę działalności gospodarczej i znacząco wpływa na jej rozpoznawalność.

Markizy świetnie sprawdzają się także do zacieniania balkonów w budynkach mieszkalnych. Skuteczna ochrona przed intensywnym słońcem podczas upalnego lata sprawi, że przebywanie na balkonie będzie przyjemniejsze. Markizy balkonowe w znacznym stopniu mogą chronić przed umiarkowanym deszczem. Należy jednak pamiętać, że używanie markizy podczas opadów zaleca się tylko w przypadku odpowiednio impregnowanych materiałów. Dodatkowo zbyt mocny wiatr może uszkodzić rozłożoną markizę.