ROLETY ZEWNĘTRZNE

Rolety zewnętrzne różnią się znacznie od rolet stosowanych wewnątrz pomieszczeń, muszą w końcu być odporne na warunki atmosferyczne. W przypadku zasłonięcia całego okna zapewniają zerową przepuszczalność światła. Mają też dobre właściwości izolacji akustycznej i termicznej. Rolety zewnętrzne zapewniają maksymalną intymność, co jest szczególnie pożądane w pomieszczeniach, których okna znajdują się bezpośrednio przy ruchliwych ulicach i chodnikach.

Ze względu na rodzaj montażu rolety można podzielić na podtynkowe i elewacyjne. Rolety podtynkowe najlepiej montować na etapie budowy domu, gdyż wymagają odpowiedniego przystosowania nadproża. W przypadku rolet elewacyjnych montaż jest możliwy w budynkach nieprzystosowanych pod rolety podtynkowe. Szczególnym rodzajem rolety zewnętrznej jest roleta antywłamaniowa, która oprócz funkcji standardowych może stanowić też zabezpieczenie przeciwwłamaniowe i podnieść znacznie bezpieczeństwo budynku. Oczywiście rolety te mogą być wyposażone w różnego rodzaju napędy, systemy automatyki i sterowania.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Jeśli w pomieszczeniu nie zależy nam na precyzyjnym sterowaniu ilością wpadającego światła, i wystarczy nam tylko przesłonięcie części lub całości prześwitu okna, rolety zewnętrzne będą dobrym pomysłem. Jest to idealne rozwiązanie np. dla witryn sklepów i placówek usługowych, gdzie najczęściej okno lub witrynę odsłania lub zasłania się całkowicie a sama kontrola natężenia światła zewnętrznego jest bez znaczenia.

Rolety zewnętrzne montowane są z różnych powodów. Czasem to tylko kwestia estetyki, czasem chodzi o bezpieczeństwo mienia. Już zwyłke rolety są dodatkową barierą dla potencjalnego włamywacza i utrudniają dostęp do budynku z zewnątrz. Stosując specjalne rolety antywłamaniowe bardzo mocno podnosimy poziom bezpieczeństwa budynku i praktycznie zamykamy możliwość włamania się do budynku za pośrednictwem zabezpieczonego okna. Dobry system antywłamaniowy jest na tyle skuteczny, że w połączeniu np. z alarmem stanowi ochronę doskonałą. Włamywacz nie jest w stane sforsować zabezpieczenia na tyle szybko by móc zignorować wzbudzony alarm.

Podobnie jak przy żaluzjach fasadowych, tak i w roletach zewnętrznych istnieje szeroka możliość integracji z różnego rodzaju automatyką. Sterowanie w zależności od modelu może być realizowane całkowicie ręcznie lub być w pełni zautomatyzowane. Może to być prosta kontrola za pośrednictwem pilota przypisanego do jednego zestawu rolet lub w pełni programowalny system sterujący roletami w oparciu o zadane prarametry czasowe. Rolety te mogą być też zintegrowane z różnego rodzaju systemami inteligentego budynku, z którymi można łączyć się np. za pomocą aplikacji mobilnej.