REFLEKSOLE

Refleksole to specjalny system zaciemniania pomieszczeń przypominający rolety, który z powodzeniem możemy stosować zarówno wewnątrz jak na zewnątrz okna. Najważniejszą cechą refleksoli jest niska przepuszczalność światła, ilość światła zatrzymywana na specjalnym materiale tej rolety oscyluje w granicach 80 - 95%. Dzięki tej właściwości refleksole znacząco ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń, szczególnie przy montażu na zewnątrz okna. Ta znakomita charakterystyka termiczna refleksoli pozwala na ograniczenie konieczności użycia urządzeń klimatyzacyjnych, i co za tym idzie, całkiem spore oszczędności energii elektrycznej, szczególnie w większych budynkach.

Refleksole, podobnie jak rolety, można w dowolny sposób opuszczać i podnosić. Wyposażone są w specjalne prowadnice a zwinięta roleta chowa się w niewielkiej kasecie. Sterowanie refleksolem można realizować zarówno ręcznie jak i elektrycznie. Silnik napędu sterowany może być przełącznikiem natynkowym lub pilotem. Przy większej ilości zainstalowanych refleksoli, można nimi sterować zarówno pojedyńczo jak i grupowo.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Zamontowana zewnętrznie przeciwsłoneczna osłona jaką jest refleksol, w znaczący sposób ułatwia utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach narażonych na intensywne działanie promieni słońca. Jeśli temperatura jest niższa, to naturalnym jest, że oszczędnośc energii zużywanej przez klimatyzatory będzie znaczna nawet w domu, czy prywatnym mieszkaniu. Przy zastosowaniu w większym budynku biurowym czy np. szkole lub bibliotece, oszczędności energii elektrycznej mogą być na prawdę badzo duże.

Odpowiednio zamontowany system zaciemnienia wnętrza daje możliwość zaakcentowania oryginalnej architektury budynku a także nadania lepszego wyglądu tym budynkom, których estetyka nie wyróżnia się zbytnio od otoczenia. Na rynku dostępna jet olbrzymia liczba tkanin o różnych kolorach, wzorach, fakturach i przezierności (procent przepuszczalności światła), dzięki czemu istnieje prawie nieograniczona liczba możliwych kompozycji, i co za tym idzie, duża elastyczność przy doborze reflaksola do charakteru obiektu.

Reflaksol można z powodzeniem stosować jako element zabudowy tarasu lub balkonu. Chronimy wtedy przed przegraniem zarówno jego powierzchnię jak pomieszczenie przylegające. Opcjonalnie taki system można wyposażyć w automatykę pogodową, która zabezpiecza rolety przed intensywnymi warunkami pogodowymi (np. samoistne zwinięcie się rolety w przypadku porywistego wiatru).

Refleksole można montoważ zarówno na zewnątrz jak i wewnętrz budynku. Montaż zewnętrzny daje lepsze włąsciwości ochrony termicznej, natomiast przy montażu wewnątrz możemy uzyskać lepszy efekt zaciemnienia. Oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniej tkaniny.

Często stosuje się tkaniny, które nie zaciemniają całkowicie pomiszczenia i regulują poziom nasłonecznienia tak aby ilość światła umożliwiała np. komfortową pracę.