NAPĘDY DO ROLET

Większość systemów zaciemniania pomieszczeń i powierzchni może był sterowana manualnie bez wykorzystania napędów elektrycznych. Jednak, szczególnie w przypadku bardziej rozbudowanych systemów, może to był niewygodne i niepraktyczne. Napędy elektryczne do rolet stanowią zazwyczej cały komplet urządzeń, w skład którego wchodzi sinik elektryczny, elementy montażowo-adaptacyjne oraz element sterujący w postaci przełącznika lub zdalnego pilota. Bardziej zaawansowane napędy rolet wyposażone są w automatykę, która pozwala na ustawienie pór dnia, kiedy rolety mają się otworzyć będą zamknąć samoczynnie. Napędy z naszej oferty mogą służyć do sterowania różnego rodzaju roletami(w tym refleksolami), markizami oraz żaluzjami. W zależności od wersji napędu układ taki może był wyposażony w detekcję przeszkód przy zamykaniu, detekcję oblodzenia przy otwieraniu czy automatyczna korektę położeń krańcowych. Dobór odpowiedniego napędu do rolety to sprawa bardzo ważna, dlatego jeśli nie wiesz jakiego napędu potrzebujesz, skontaktuj się z nami. Pomożemy!Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

W świecie postępu technologicznego wszystkie urządzenia i systemy stają się coraz bardziej nowoczesne. Nie inaczej jest z systemami przeciwsłonecznymi przeznaczonymi dla naszych domów, biur i innych budynków użytkowych.

Rolety, żaluzje fasadowe czy markizy świetnie nadają się do integracji z automatyką sterującą, dając przy tym duże możliwości dla użytkownika. Dzisiejsze silniki do rolet posiadają niesamowite funkcje. Można je programować za pomocą aplikacji w telefonie tak by zamykały się i otwierały w dowolnym momencie dnia. Wbudowane zabezpieczenia w napędach do markiz potrafią zwinąć markizę w sytuacji, gdy porywy wiatru są zbyt mocne i grożą uszkodzniu konstrukcji.

Silnik montowane w żaluzjach fasadowych wraz z całą autoamtyką są w stanie sterować nie tylko powierzchnią zasłonięcia okna ale także kątem nachylenia lamel, co daje prawie nieograniczone możliwośc jeśli chodzi o ilość przepuszczanego światła do wnętrza pomieszczenia.

Napędy systemów przeciwsłonecznych, jak już było wspominane, mogą być sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Daje to nieograniczone możliwości. Sterowanie np. żaluzjami zewnętrznymi można spokojnie realizować z najodleglejszego zakątka świata. Warunkiem jest tylko dostęp do internetu. Oczywiście nie zawsze zachodzi konieczność tak innowacyjnego podejścia. Wśród możliwości sterowania cały czas do wyboru mamy także klasyczne technologie, takie jak: tradycyjne przełączniki naścienne czy proste sterowanie radiowe.

Dzisiejsze systemy sterowania roletami, żaluzjami i markizami można także zintegrować z systememi inteligentnego domu. W brew pozorom nie jest to zagadnienie dotyczące tylko zaawansowanych technologicznie, nowoczesnych budynków takich jak duże biurowce. Coraz częściej takie systemy montowane są w także w domach jednorodzinnych.