ŻALUZJE FASADOWE

Żaluzje fasadowe to coraz popularniejszy system zaciemniania wnętrz. Stosuje się je do zaciemniania okien, dużych, przeszklonych powierzchni czy nawet fasad. Żaluzje fasadowe zwane też żaluzjami zewnętrznymi nadają budynkom interesujący i nowoczesny wygląd. Jednak to nie estetyka rozwiązania jest ich głównym atrybutem. Zewnętrzne żaluzje posiadają możliwość regulacji kąta nachylenia listew i co za tym idzie, można nimi regulować ilość światła słonecznego jaka oświetla pomieszczenie.

Ważną cechą żaluzji zewnętrznych są też ich właściwości termiczne. Między lamelami a szybą wytwarza się swoista warstwa, która stanowi barierę termiczną. W bardzo upalne dni taka bariera termiczna może zredukować temperaturę pomieszczenia nawet o 10°C, co w sposób znaczny ogranicza zużycie energii elektrycznej przez urządzenia klimatyzacyjne. Warstwa termoizolacyjna jaka wytwarza się między szybą a żaluzjami zewnętrznymi wpływa też pozytywnie na mniejszą ucieczkę ciepła w okresie zimowym, co pozwala oszczędzić na ogrzewaniu. Warto jeszcze dodać, że żaluzje fasadowe redukują też hałas jaki dociera do wnętrza pomieszczenia, co jest istotne zwłaszcza w centrach dużych miast i przy ruchliwych trasach.Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Konstrukcja żaluzji fasadowych nie jest może tak prosta jak zwykłych rolet ale ma to swoje plusy. Regulacja przepuszczalności światła może odbywać się na dwa sposoby: jeden to zasłonięcie lub odsłonięcie części lub całości okna, a drugi regulacja kąta nachylenia lamel żaluzji. W wielu modelach żaluzji zewnętrznych można stosować kombinację obu sposobów. Te właściwości dają możliwość bardzo szerokiego kontrolowania tego ile światła wpada do pomieszczenia. Możliwe jest oczywiście całkowite zaciemnienie jak i całkowite podniesienie zestawu.

Większość elementów żaluzji wykonane jest z lekkiego aluminium, dzięki czemu konstrukcja całego zestawu jest stosunkowo niewielka i nie obciąża elewacji budynku w znaczącym stopniu. Elementy aluminiowe pokrywane są lakierem wysokiej jakości o bardzo dużej odporności na warunki atmosferyczne takie jak słońce, wiatr, deszcz. Dzięki czemu lamele żauzji oraz inne elementy nie tracą swojego pierwotnego wyglądu.

Dużą zaletą nowoczesnych żaluzji zewnętrznych jest możliwość ich elektronicznego sterowania. Do wyboru są systemy mniej lub bardziej zaawansowane. Od prostych pilotów ze sterowaniem ręcznym, po pełną automatykę i integrację z systemem inteligentnego domu. Istnieje możliwość kontrolowania naszych żaluzji poprzez aplikację mobilną, ustawiania stopnia przysłonięcia okna w zależności od pory dnia. Istnieją też rozwiązania pozwalające na sterowanie zachowaniem żaluzji przez internet, z dala od budynku.

Ciekawym dodatkiem są czujniki pogodowe, które pozwalają na sterowanie systemem w oparciu o zmieniające się warunki pogodowe, co dodatkowo zabezpiecza też mechanizm żaluzji przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.